Skip to content

Dynamiczna wymiana oleju

Metoda dynamiczna

Montowana obecnie w większości samochodów osobowych automatyczna skrzynia biegów jest łatwa w obsłudze, ale nierzadko dość kosztowna w serwisowaniu. Ewentualnych napraw można jednak uniknąć, dbając o przekładnię w sposób prawidłowy. Kluczową kwestią w tym zakresie jest wymiana oleju. Można ją przeprowadzić dwiema metodami – statyczną i dynamiczną. Jesteśmy w stanie przeprowadzić usługi w tym zakresie profesjonalnie i szybko. Zapraszamy do kontaktu i wizyty w warsztacie ASB-Kolbuszowa!

Czym jest dynamiczna wymiana oleju w automatycznej przekładni?

Znajdujący się w skrzyni biegów płyn ATF minimalizuje tarcia, do których dochodzi podczas pracy tego kluczowego w przypadku większości samochodów osobowych podzespołu. Dzięki odpowiednim właściwościom smarnym elementy działające nierzadko intensywnie i w trudnych warunkach eksploatacji zachowują swoje parametry. Z czasem jednak olej w przekładni traci swoje pierwotne właściwości, dlatego rekomendowana jest jego wymiana – średnio co 60 tysięcy przejechanych kilometrów.

Można ją wykonać metodą statyczną, tzn. przez odkręcenie korka w misce olejowej i odczekanie na samoistne spłynięcie cieczy pod wpływem grawitacji. W tym wypadku płyn ATF zostaje jednak w wielu podzespołach automatycznej skrzyni biegów. Stary olej nadal zalega w przewodach, sprzęgłach czy pompie. Usunąć go można z tych miejsc jedynie poprzez wymianę dynamiczną. Jako ASB-Kolbuszowa świadczymy usługi w tym zakresie, wykonując taki serwis w pełni profesjonalnie.

Wykorzystujemy do tego celu specjalistyczną stację, którą podłączamy do obiegu w przekładni. Znajdujący się w nim płyn ATF jest wypompowywany i ważony, a ubytek uzupełniany automatycznie przez urządzenie świeżym olejem. Metoda dynamiczna jest nie tylko skuteczna przy wymianie wspomnianej cieczy, ale też czyszczeniu układu jej cyrkulacji w skrzyni biegów. Możliwe jest bowiem wprowadzenie do obiegu specjalnego detergentu, który usunie resztki starych smarów i inne zabrudzenia. Zachęcamy do kontaktu z ASB-Kolbuszowa – nasz warsztat to miejsce, w którym dynamiczna wymiana oleju wykonywana jest prawidłowo i szybko!

wymiana oleju metodą statyczną

Napisz do nas, a my oddzwonimy do Ciebie w ciągu 24h!

Interesuje Cię regeneracja automatycznej skrzyni biegów lub chiptuning? Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje naprawa konwertera lub mechatroniki? Nie wiesz, co sprawia problem w Twoim aucie? Napisz do nas, a my przygotujemy konkretną odpowiedź na Twoje pytania!

+48 663 798 297

lub zadzwoń do nas!