Skip to content
Chiptuning

Brakuje Ci mocy?

Zajmujemy się nie tylko naprawą i bieżącym serwisem. Potrafimy też w pełni wykorzystać możliwości Twojego auta. Oferujemy bezpieczny chiptuning ASB. To nieinwazyjne rozwiązanie, które skutecznie podniesie osiągi bez konieczności wymiany wielu części i odstawiania samochodu na tygodnie przeróbek, regulacji i dopasowywania. Proponowana przez nas cena zwiększenia mocy silnika jest bardzo korzystna. Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Na czym polega chiptuning?

Usługa bezpiecznego chiptuningu to nic innego jak proces modyfikacji oprogramowania jednostki sterującej silnikiem, czyli ECU. Specjaliści ASB dokonują zmian wewnątrz komputera, który odpowiedzialny jest za zarządzanie ilością dostarczanego paliw, harmonogramem zapłonu oraz ciśnieniem doładowania w silnikach turbo. Tak wykonane modyfikacje mają na celu poprawę osiągów pojazdu, obejmującą zwiększenie mocy i momentu obrotowego. Zależy nam na tym, byś był bezpieczny w trakcie jazdy. Dobieramy takie parametry, by nie obniżać żywotności silnika i unikamy ryzyka awarii. Wykonywane w warsztacie ASB przeróbki korzystnie wpływają na funkcjonalność samochodu. Auto prowadzi się dynamiczniej, a zarazem wszystkie elementy układu silnikowego są chronione przed przeciążeniem. Usługi realizujemy w korzystnej cenie.

Podniesienie mocy silnika — wskazania i odpowiednie parametry

Wartość, o jaką można podnieść moc i moment obrotowy, zależy od wielu czynników. Podstawą jest konstrukcja silnika, jego pierwotne parametry, stopień doładowania lub skrzynia biegów. Należy jednak pamiętać, że wszelkie liczby są jedynie ogólnymi szacunkami. Rzeczywiste rezultaty mogą się różnić w zależności od konkretnego modelu samochodu, warunków eksploatacji i innych czynników. Najmniejszy potencjał do zwiększenia mocy mają silniki atmosferyczne. Pozostałe rodzaje z turbodoładowaniem lub wysokoprężne mogą uzyskać od 20 do 40%.  Bezpieczne i efektywne przeprowadzenie chiptuningu wymaga doświadczonego specjalisty. W ASB uwzględnimy indywidualne cechy danego silnika i dostosujemy parametry w sposób, który nie wpłynie negatywnie na jego trwałość i nie zwiększy ryzyka awarii.

Bezpieczny chiptuning w serwisie ASB

Dla odmiany chiptuning automatycznej skrzyni biegów nie wpływa na moc, ale ma kluczowe znaczenie na jej efektywne przenoszenie. Zdjęcie ograniczników momentu obrotowego to zabieg, który z pewnością sprawdzi się przy mocniejszych autach, ale można zdziałać dużo więcej. Możemy dowolnie (no, w granicach rozsądku i możliwości technicznych) dostosować czas i obroty zmiany biegów, odcinkę, ustawienia ręcznego przełączania i wiele innych parametrów. Co ważne, bezpieczny chiptuning skrzyni biegów pozwala zestroić ją ze zmodyfikowanym silnikiem, aby całość współpracowała tak, jak trzeba. Liczą się nie tylko liczby! Cena zwiększenia mocy silnika zależy od zakresu współpracy i indywidualnych oczekiwań klienta. Dzięki wykonywanym przez nas przeróbkom auto spala mniej paliwa. Redukcja możliwa jest nawet na poziomie 15%. To kolejny powód, dla którego warto udać się do serwisu ASB. Śledzimy nowinki w branży motoryzacyjnej i stawiamy na nowoczesne metody pracy. Mechanicy elastycznie podchodzą do potrzeb kierowców i są w stanie zaproponować im różne sposoby zwiększenia komfortu jazdy.

Jak dbać o pojazd po przeprowadzonym chiptuningu?

Bardzo ważne jest, by chiptuning został przeprowadzony zgodnie z zaleceniami producenta, tak by zachować bezpieczne wartości parametrów silnika. Jeśli zdecydujesz się na tego typu rozwiązanie, pamiętaj o regularnych przeglądach. Monitoruj stan techniczny pojazdu i dbaj o bieżącą wymianę niezbędnych płynów. Jeśli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości, skontaktuj się z mechanikiem.

Zwiększenie mocy silnika — zalety 

Główną zaletą przeprowadzonego chiptuningu jest większa moc silnika. Jednak warto wspomnieć również o kwestiach, takich jak:

  • poprawa współpracy z pedałem gazu, skutkująca bardziej dynamiczną jazdą;
  • podniesienie efektywności paliwowej;
  • dostosowane charakterystyki silnika do preferencji kierowcy i bardziej satysfakcjonująca jazda.

Dobrze wykonany chiptuning to rozszerzenie możliwości Twojego auta. Specjaliści w ASB posiadający wieloletnie doświadczenie są w stanie wykonać ten rodzaj modyfikacji w pełni bezpieczny sposób. Korzystna cena i profesjonalne rozwiązania to gwarancja zadowolenia na każdym etapie współpracy!

Chiptuning w dobrej cenie

Postaw na współpracę z profesjonalistami i zleć chiptuning ASB. Swoją pracę rozpoczniemy od przeprowadzenia diagnostyki pojazdu i określenia, na jakim poziomie możliwe jest bezpieczne zwiększenie mocy silnika. Zapewniamy dogodne terminy współpracy, niskie ceny i kontakt z doświadczonymi mechanikami, którzy chętnie doradzają w sprawie eksploatacji auta. Zajmują się też wymianą olejów i naprawą automatycznych skrzyń biegów. Jesteśmy gronem specjalistów i w kompleksowy sposób zaopiekujemy się Twoim pojazdem!

żywotność automatycznej skrzyni biegów

Napisz do nas, a my oddzwonimy do Ciebie w ciągu 24h!

Interesuje Cię regeneracja automatycznej skrzyni biegów lub chiptuning? Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje naprawa konwertera lub mechatroniki? Nie wiesz, co sprawia problem w Twoim aucie? Napisz do nas, a my przygotujemy konkretną odpowiedź na Twoje pytania!

+48 663 798 297

lub zadzwoń do nas!