Skip to content

Wymiana olejów metodą statyczną

Metoda statyczna

Wymiana oleju metodą statyczną

Nasza wyjątkowa oferta usługowa została opracowana z troską o każdy detal. W jej zakresie znajduje się m.in. wymiana oleju metodą statyczną. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że automatyczne skrzynie biegów cieszą się rosnącym zainteresowaniem ze strony kierowców zarówno bardzo doświadczonych, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z motoryzacją.

Wraz z użytkowaniem auta trzeba jednak liczyć się ze stopniowym zużyciem części i płynów. Proponujemy profesjonalną konserwację skrzyń, a w razie potrzeby również ich regenerację. Skorzystaj z naszych usług i ciesz się bezpieczną jazdą z płynną zmianą biegów.

Regularna wymiana olejów

Już na samym wstępnie chcielibyśmy zaznaczyć, że pytanie dotyczące tego, czy należy wymieniać olej w ASB – co do zasady jest sformułowane błędnie. Odpowiedź powinna dotyczyć tego, kiedy lub jak często powinno się to robić. Wszystko uzależnione jest oczywiście od typu samej przekładni oraz od intensywności jej eksploatacji. Jednakże przyjmuje się, że cały proces należy powtarzać po przejechaniu około 60 000–100 000 km. Szybsza wymiana może być konieczna przy dużym obciążeniu skrzyni, na przykład w wyniku sportowej jazdy lub dużego załadunku w aucie. Statyczna metoda konserwacji jest dość tania, więc nawet przy jej regularnym stosowaniu nie trzeba martwić się ceną prac warsztatowych.

Ewentualne zbagatelizowanie koniecznych do wykonania czynności ma prawo skończyć się niezwykle kosztownymi konsekwencjami i unieruchomieniem pojazdu na długi czas. Warsztat ASB-Kolbuszowa to miejsce, w którym wszyscy klienci mogą liczyć nie tylko na sprawną realizację zlecenia, ale także sprawną wycenę oraz przyjazną atmosferę współpracy. W przypadku wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów metoda statyczna oraz dynamiczna nie kryją przed nami żadnych tajemnic. Dysponujemy nowoczesnymi narzędziami i kadrą wykwalifikowanych fachowców. Serdecznie zachęcamy do kontaktu!

Wymiana oleju przy wykorzystaniu metody statycznej – największe zalety

Z technicznego punktu widzenia statyczna wymiana oleju polega na odkręceniu korka spustowego, spuszczeniu starego oleju oraz uzupełnieniu skrzyni biegów nowym płynem. Technika ta ma wiele istotnych zalet. Po pierwsze jest to najszybszy z dostępnych obecnie sposobów na to, aby należycie zadbać o stan przekładni. Po drugie, cała procedura nie jest skomplikowana, choć nie należy zapominać, że jej realizacją powinni zająć się jedynie doświadczeni specjaliści.

Po trzecie natomiast – statyczna metoda wymiany jest zdecydowanie najprzystępniejsza cenowo, co dla wielu właścicieli aut ma przeważnie bardzo duże znaczenie. Można przeprowadzić ją we wszystkich typach aut osobowych, niezależnie od roku ich produkcji oraz marki. Szczególną uwagę zwracamy na dobór odpowiedniego oleju oraz dobranie właściwej dawki płynu. Dodatkowo możemy sprawdzić techniczny stan skrzyni biegów. Jeśli dostrzeżemy oznaki zużycia jej części, zregenerujemy układ.

Zachęcamy klientów do uważnego obserwowania auta w trakcie zmiany biegu. Niepokojące objawy, takie jak stukot i poluzowanie drążka, najlepiej od razu skonsultować ze specjalistą.

Nowoczesne metody wymiany olejów

Oferowana przez nas wymiana olejów metodą statyczną cieszy się dużym zainteresowaniem. Doświadczeni mechanicy szybko wymieniają płyn i chętnie doradzają w sprawie prawidłowego użytkowania oraz konserwowania przekładni. W naszym warsztacie możesz zdecydować się również na metodę dynamiczną, która dodatkowo pozwala na oczyszczenie układu za pomocą specjalnego detergentu. Zgłoś się do serwisu ASB, a uzyskasz szybką i profesjonalną pomoc. Sposób działania dobieramy do stanu technicznego auta i indywidualnych potrzeb klienta.

wymiana oleju metodą statyczną

Napisz do nas, a my oddzwonimy do Ciebie w ciągu 24h!

Interesuje Cię regeneracja automatycznej skrzyni biegów lub chiptuning? Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje naprawa konwertera lub mechatroniki? Nie wiesz, co sprawia problem w Twoim aucie? Napisz do nas, a my przygotujemy konkretną odpowiedź na Twoje pytania!

+48 663 798 297

lub zadzwoń do nas!