Zatrudniamy fachowców z dużym doświadczeniem w naprawie części samochodowych. Jedną z naszych specjalizacji jest diagnostyka automatycznej skrzyni biegów. Przekonaj się, jak taka usługa przebiega w praktyce. Jeżeli zauważysz niepokojące objawy w trakcie prowadzenia pojazdu, nie czekaj, umów termin jego przeglądu. Dbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze.

Działanie automatycznej skrzyni biegów

Na początku warto uświadomić sobie, jak ważną rolę w działaniu auta odgrywa automatyczna skrzynia biegów. To mechanizm, który służy do przełożenia mocy z silnika na koła, uregulowania prędkości oraz momentu obrotowego samochodu. Każda jego usterka jest bardzo niebezpieczna i może grozić utratą kontroli nad pojazdem. Co świadczy o problemach z tym urządzeniem? Do najczęściej zauważanych w czasie diagnostyki objawów zaliczają się niepokojące trzaski i stuki w trakcie jazdy, gwałtowny wzrost lub spadek mocy silnika i opóźnienie w zmianie biegów. Niekiedy występuje też ślizganie skrzyni, które często jest oznaką niedoboru płynu hydraulicznego.

Diagnostyka komputerowa samochodu

W naszym warsztacie posługujemy się diagnostyką komputerową. To szansa na szybkie wykrycie przyczyn usterki. Na podłączanym do auta urządzeniu diagnostycznym wyświetlane są kody, które wskazują na rodzaj uszkodzenia. Ufamy najnowszym technologiom, ale stawiamy również na tradycyjne metody. Mechanicy analizują objawy i weryfikują podzespoły na podstawie swojego doświadczenia. Przeprowadza się również pomiar rezystencji obwodów elektrozaworów i kontrolę sprawności przełączników. Uzyskane wyniki testów trzeba właściwie przeanalizować.

Niesprawne elementy automatycznej skrzyni biegów można wymienić na nowe. Mechanicy wymieniają między innymi wał napędowy, sprzęgło, przekładnię, pompę, czujniki i sterowniki. Następnie należy odpowiednio skalibrować je ze starymi częściami. Pracownicy warsztatu upewniają się, że mechanizm jest w pełni sprawny i przeprowadzają jazdę próbną. Elementy wymienne pozyskujemy ze sprawdzonych źródeł, dzięki czemu pozostają w idealnym stanie przez długi czas. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort kierowcy oraz jego pasażerów. Chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania naszych klientów dotyczące diagnostyki i procesu regeneracji automatycznej skrzyni.

Test sprawności i regeneracja skrzyni biegów

Twoje auto wydaje niepokojące dźwięki i nie radzi sobie z płynną zmianą biegów? Nie czekaj na wystąpienie kolejnych objawów. Zgłoś się do nas i przeprowadź kompleksową diagnostykę, dzięki której sprawdzisz sprawność automatycznego mechanizmu i upewnisz się, że masz pełną kontrolę nad swoim pojazdem. Oferujemy korzystne warunki współpracy. Naprawy wykonujemy w dogodnych dla klientów terminach. Robimy wszystko, by właściciel samochodu mógł szybko wrócić do korzystania ze swojego środka transportu. Zapewniamy korzystny cennik i praktyczne porady w sprawie konserwacji części samochodowych.